Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lineage 2
Hra LineAge 2 je následovníkem v Evropě nepříliš úspěšného prvního dílu téhle fantasy hry. Hru vyrábí korejští NC Soft. Tato firma má ve svém portfilu mnoho onlinovek, včetně uznávaného Guild Wars. Hra se zpočátku jevila velmi slibně, zejména výtečná grafika fascinoval spousta lidé (běží na Unreal 2 Enginu a dodnes je jednou z nejlépe vypadajících onlinovek). Boužel po nepříliš vydařené veřejné betě, kdy se ukazalo že jde o mlácení jedný potvory za druhou spousty lidí na tuto hru zanevřelo. A jelikož vývojáři věděli, že nemůžou dál odkládat vydání hry, tak si naplánovali, že budou postupně vydávat zdarma nove Chronicly. První Chronicle vznikl s podtitulem Harbingers of War. Dále následovali Age of Splendor, Rise of Darkness, Scions of Destiny a Oath of Blood. A už se zase chystá další Chronicle: The Chaotic Throne. Hra se postupně dost vyvinula a je jednou z nejhranějších MMORPG na světě.

Hra je zaměřena zejména na expení (rozuměj získávaní zkušenosti (exp=experience) zabíjením potvor) nejlépe v partě (skupina hráčů). V hře lze pomocí receptů a různého materiálu vyrábět různé zbraně, zbroje, šperky a další. Každý hráč od 20 levelu má možnost se účásnit pravidelného dvoutýdenýho eventu, kdy se hráč přidá na stranu Úsvitu nebo Soumraku, jejímž kněžími jste vysíláni do nekropolí a katakomb, kde se hráč snaží získat speciální kameny, aby mohl získat například Starověké Adeny (Adeny = měna v zemi Adenu ).

LineAge 2 má například oproti WoW tu výhodu, že je autoři předem nepostavili proti sobě dvě znepřátelení aliance, ale každý hráč má možnost vytvořit svůj vlastní klan a následně aliance. S klanem i s aliancí můžete vyhlašovat války.

Co dále ve hře najdeme? Najdeme rybaření, svatby, spousty questů (úkolů za které se dostávají různé odměny), různé zvířátka včetně obrovského létajícího draka, na kterým se můžete krásně prolítnout. Dále tu máme něco na způsob farmaření a věc zvanou Festival, která připomíná známý mód z mnoha FPS her Last Man Standing. Jinak si můžete vsadit v loterii nebo na zvířecí závody (Monster derby track), stát se olympijským vítězem nebo se pokusit stát šlechticem. Ale zřejmně nejvýznamnější a nejzábavnější častí je Castle Siege (CS) neboli dobývání hradu